Mūsu Novembris!

 

big_Katlakalns[1]

Novembris Latvijā ikgadēji jau kļuvis par patriotu mēnesi, kad atzīmējam savas valsts neatkarību un pieminam tos vīrus, kas to izcīnījuši. Mūsu novembris bija papildu piesātināts ar koncertiem, kuros varējām sveikt citus ar to, kas mums patīk- deju- un kas ir viena no latviskuma izpausmēm.

11.novembris pasaulē ir atzīts par Eiropas sociālo darbinieku dienu, kad pievēršam uzmanību tiem nesavtīgajiem cilvēkiem, kas savus darba gadus velta palīdzībai citiem. Ķekavas novada Sociāla centra darbinieki savus svētkus atzīmēja Katlakalna Tautas namā, apbalvojot čaklākos, labsirdīgākos, izpalīdzīgākos un visādi citādi vislabākos savus kolēģus, kurus mēs savukārt sveicām ar tādām dejām kā „Raibie cimdi”, „Vectētiņu polka”, „Maģais dancis” un „Nāc, klētiņā”.

Daudzajās svētku brīvdienās devāmies uz Daugmali kopā ar mūsu „Saviešiem” un meiteņu ansambli „Jūti” sniegt svētku koncertu daugmaliešiem un mūsu Latvijai dzimšanas dienā.

Pie Dieviņi gari galdi, tur sēž pati mīļā Māra- mūsu cieņas apliecinājums ilgadējai kultūras dvēselei Daugmalē- Anitai Lubovai.

 Daugmalē bija pirmizrāde jauniemācītajai dejai „Apsungas polka” un pirmais koncerts veseliem 5 jaunajiem dejotājiem. Jāsaka, ka visi turējās godam, kaut lampu drudzis, protams, dara arī savu.

Mūsu novembris ar to vien vēl nebeidzās. Latvija nav vienīgā valsts, kurai novembris ir īpašs mēnesis. Tāda ir arī no mums diezgan attālā Libāna, kurai šogad bija 71. Neatkarības gadadiena, kurai par godu Arābu kultūras centrs (AKC) un Latvijas – Libānas kultūras biedrība (LLKB) rīkoja Latvijas 96.dzimšanas dienas un Libānas 71. neatkarības dienas svinības, kas notika šā gada 20.novembrī HOTEL ROMA. Mēs šajā draudzīgajā pasākumā nokļūvām jau  pirms pāris gadiem aizsāktas sadarbības vārdā, kad piedalījāmies projektā, kurā apguvām libāņu tautas deju un piedalījāmies interaktīvā spēlē par Libānu. Un tā arī šogad AKC vadītājs Hosams Abu Meri mūs uzaicināja piedalīties svinībās, uzstājoties gan ar latviešu tautas dejām „Maģais dancis” un „Raibie cimdi”, gan ar libāņu tautas deju, kura jau mūsu repertuāra ir nu vairāk kā gadu.