Deju pilnais Septembris

« 1 of 21 »

Daudziem no mums ir divi jaunie gadi – 1.janvārī un septembra sākumā. Dejotāji nav izņēmums, pēc karstas vasaras pauzes, kuru daļa gan pavadīja lustīgi dejojot Kanādā, arī mēs jau pašā septembra sākumā atgriezāmies mājīgajās Katlakalna Tautas nama telpās, lai atcerētos deju soļus un gatavotos pirmajiem koncertiem.

Un sezona sākās ar joni! Jau septembra pirmajā nogalē mums divas uzstāšanās – Stāmerienas Bānīša svētkos un Hospitāļu ielas kaimiņu svētkos. Sestdien agri no rīta autobuss JDK “Katlakalns” un VDK “Savieši” dalībniekus veda tālajā ceļā uz Stāmerienu.

Šoreiz vietējie sola arī iemācīt kā ūdens kliņģerus gatavot un JDK “Poga” taču arī kopš pagājušā gada nav satikti. Esam klāt un laikapstākļi mūs lutina, saulīte silta, tātad pēc koncerta varēs arī uz ezeru doties, bet līdz tam vēl jānodejo. Esam sagatavojuši četras dejas – “Ik rudeni valodiņa”, “Ošu laiva”, “Pašā jūras vidiņā” un “Tautiet’s mani pavadīja”. Publika atsaucīga, skatuvē tikai vienu dēli ielauzām, koncerts lielisks. Žēl, ka uz balli nevarējām palikt, bet kāds ātri ezerā izpeldējās, kāds izcepa kliņģeri, kāds monētu palika zem bānīša riteņiem un tad jau jādodas mājup, jo arī svētdien jādejo. Tāls ceļš, bet mēs brauksim vēl!

Svētdienas pēcpusdienā dejojām tepat Rīgā, vienā no jaukajiem “kaimiņu tipa” pasākumiem, kad uzņēmīgi un aktīvi apkaimes iedzīvotāji sev un tuvējā rajona iedzīvotājiem par prieku sarīko svētkus tepat mājas pagalmā. Deju mākslai tieši kādas mājas iekšpagalms veltīts. Šoreiz ne tikai JDK “Katlakalns” un VDK “Savieši” priecē ar deju soli, bet arī vairāki moderno deju kolektīvi. Kombinācija lieliska, publika negarlaikojās, mēs ne tik! Arī šoreiz dejojām “Pašā jūras vidiņā” un “Tautiet’s mani pavadīja”, kā arī “Ģērbies Saule sudrabota” un “Es noaudu zvaigžņu segu”. Jāsaka, kā ir- dejot, kad skatītāji visapkārt deju laukumam, nav viegli, bet mēs centāmies no sirds. Jācer, ka arī šie svētki turpmāk paliks mūsu uzstāšanās kalendārā.

 Bet vispār, daudz laika koncerta atmiņās kavēties nav, mums spraigs mēģinājuma režīms, jo jau pavisam drīz, oktobra beigās, sezonas lielkoncerts, un mums vēl dažas jaunas dejas jāiemācās. Ja gribi pievienoties, nekas nav nokavēts – esam Katlakalna Tautas namā katru otrdienu un ceturtdienu no 20.00, gaidīsim!