Latvijai 102!

Latvijai 102! Tas tik ir viens cienījams vecums. Dzimšanas dienās ir ierasts atskatīties uz padarīto un pateikties, par to, kas mums ir. Arī mēs, JDK Katlakalns, sagaidot 18.novembri, dalījāmies savās domās par Latviju.

Ja kāds mums vaicātu, kas mums patīk Latvijā, tad pirmais, kas ienāk prātā ir daba. Mūsu zeme ir bagāta ar plašiem, neskartiem  mežiem, lielākām un mazākām upēm, plašiem labības laukiem. Arī mūsu raibā un te tik vienkāršā vēsture, kuras liecības ir sastopamas visā Latvijā- šeit var sastapt gan aizvēstures cilvēku atstāto mantojumu, gan viduslaiku un nesenās padomju okupācijas liecības. Mūsu daudzveidīgā Latvijas sabiedrība, kas par savām mājām sauc Latviju.

Katram mums ir kāda īpaša vieta Latvijā, kura mums rada īpašas sajūtas un kurā vēlamies atgriezties vēl un vēl. Vai tā būtu mazliet nepieradinātā Kurzemes piekraste ar Liepājas stiprajiem vējiem un Pāvilostas skaistajiem saulrietiem, veclaicīgā Kuldīga ar Ventas rumbu, bagātīgā Latgale un Sēlija, vai sniegiem klātā Alūksne, kurā ir neskaitāmas atpūtas iespējas. Tās var būt Imantas ielas, kas sniedz māju sajūtu, varens ozols meža vidū, no kura saknēm iztek avotiņš, kas ietek Ērmītē, vai kāpa Jūrmalā, no kuras paveras visskaistākais skats uz Baltijas jūru.

Latvija ir maza valsts ar nepieradinātu dabu, skaistu arhitektūru un lielisku ēdienu, mēs varam lepoties ar savu kultūru. Mēs varbūt esam ziemeļnieciski noslēgti, bet, kad mūs iepazīst, kļūstam atvērti un izpalīdzīgi. Ar to mēs esam īpaši pasaulē un varam lepoties, ka mums pašiem ir sava valsts. Kaut maza, bet sava!

Nav viena pareizā veida, kā mīlēt Latviju, bet mums viens no veidiem noteikti ir deja, kurā mēs priecājamies, smejamies, bēdājamies, koķetējam, iemīlāmies, strīdāmies, draudzējamies un izjūtām  vēl neskaitāmas citas emocijas, bet galvenokārt tā paver plīvuru uz latviskuma šķautni, kuru nevienā citā veidā nav iespējams ieraudzīt un apgūt.

Latvija būt tik diža, cik diži būsim mēs paši, tādēļ mēs novēlam Latvijai gudrus un uzņēmīgus cilvēkus, kas ar savu darbu, zināšanām, idejām un pozitīvo enerģiju turpinās veidot Latviju par zemi, kurā ir prieks un gods dzīvot.  Saules mūžu Latvijai!