JDK Katlakalns

Katlakalna Tautas nama

JDK „Katlakalns

 

Kolektīvs dibināts- 1996. gadā un ar lepnumu nes sava ciemata „Katlakalns” nosaukumu. Kolektīvs katru gadu gatavo jaunu koncertprogrammu ar kuru regulāri piedalās Latvijas kultūras dzīvē, aktīvi koncertējot gan savā, gan citos novados, gūstot jaunus draugus visā Latvijā.

Jauniešu deju kolektīvs „Katlakalns” piedalījies  Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos- 1998, 2003, 2008, 2013, 2018. gadā.

Katru gadu maijā sākumā organizējam deju kolektīvu festivālu Katlakalnā, kad viesojas mūsu draugi no visas Latvijas.

  1. gadā ieguldījām savu artavu kopējā lietā un dejotprieku izdejojām Rīgas- 800 gadu svinībās, programmā „ Dejas upe”
  2. gadā ar plašu koncertprogrammu piedalījāmies kultūras projektā Ķekavas pašvaldības sadraudzības pagastā Bordesholmā (Vācija). Dejojām Gulbene- Alūksne „Bānīša 100-gades” svinībās.
  3. gadā savu sniegumu demonstrējām Starptautiskajā deju festivālā Ungārijā un piedalījāmies horeogrāfes R. Spalvas autorkoncertā Ikšķiles estrādē.
  4. gadā piedalījāmies Tautas deju ansambļu un Jauniešu deju kolektīvu svētkos Liepājā Vasarā savu dejotprasmi rādījām Slovākijā deju festivālā.
  5. gadā esam dejotāju pulkā Rīgas rajona Deju svētkos Ulbrokā.
  6. gadā- Rīgas rajona pēdējie Deju svētki „Vēlreiz vienā vainagā”.
  7. gadā- jūnijā kopā ar visiem Vidzemes novada dejotājiem bijām Aizkrauklē deju uzvedumā „ Caur sidraba birzi gāju”, bet rudenī uzsākot jauno sezonu VIA Ķekava plašajā koncertprogrammā gan tautas tērpu parādē, gan koncertos un cītīgi strādājām, lai varētu skaisti nodejot savu 15 gadu jubilejas koncertu.
  8. gadā- pārstāvējām savu novadu un valsti sadraudzības festivālā Turcijā, iesaistījāmies interesantā projektā „ Polka”, braucām ciemos pie saviem draugiem Stāmerienā- Pogai-15!
  9. gads- viens vienīgs ,smags, darbs, lai sasniegtu mērķi- Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki!

2014.gads- iesaistāmies akcijā Grāmatu ķēde, pārstāvot novadu dejojam Baltour izstādē Ķīpsalā, vasaras izskaņā priecējām skatītājus Ņēģu svētkos Carnikavā.

2015.gads- saistās ar gatavošanos VPDK “Savieši” jubilejas koncertam un koncertprogrammas sagatavošanu “Prāgas dienas” festivālam Čehijā.

2016.gads- ļoti darbīgs un notikumiem bagāts gads. Mūsu pašu jubileja, jau 20! Pierīgas dejotāju sadancošana Baldonē “Atkal vienā vainagā” un brauciens uz festivālu Ungārijā.

2017.gads- spilgtākie notikumi šajā gadā- mūsu draugiem “Poga”-20, dejotāju svētki Olainē, brauciens uz festivālu, saulaino Melnkalni un dalība S.Štelfas piemiņas koncertā Latvijas Nacionālas bibliotēkas Ziedoņa zālē.

2018.gads- mūsu Latvijas 100 gades svinības, dziesmās, dejās un sajūtās. Savu artavu ieguldām piedaloties novada bērnu un jauniešu koncertuzvedumā “Upe, kas saucās par tautu”.

2019.gads- mums ir tas gods piedalīties JDK “Ūsiņa” 50 gadu jubilejas koncertā. Atzīmējot Latvijas 100 gadi esam nolēmuši doties tālākā ceļojumā uz Kanādu, Toronto, piedaloties Pasaules latviešu Dziesmu un deju svētkos.

2020.gads- plāni sastādīti, cītīgi gatavojamies, bet visām mūsu iecerēm tiek pārvilkta svītra- COVIDs. Turpinām darbu kā mums to ļauj, mazos lodziņos datora ekrānos, bet vismaz visi kopā.