VPDK Savieši

Katlakalna Tautas nama

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Savieši”

2000.gada rudenī vairākas ģimenespulcējāskopā,lai veidotu savu interešu grupu,apgūt ko jaunu, interesantu, sev neatklātu jomu un iegūtu jaunus draugus, veidotu savas tradīcijas. Ar lielu azartu un degsmi apgūti pirmie deju soļi un 2001. gada pavasarī jau piedalāmies pirmajā lielajā koncertā.
2001.gadā kopā ar jauniešu deju kolektīvu apgūstam latviešu rotaļas un rotaļdejas, lai būtu vienoti Rīgas 800 gadu svinībās, lielajā „Dejas Upē”. Un pirmais kolektīva ceļojums uz Bavāriju kopā ar deju grupu “Sidrabaine”
2002. gads- Izturot pārdzīvojumus pirmajās skatēs dejojam Rīgas rajona Deju svētkos Siguldā.
2003. gads ir bagātīgs ar dažādiem liela mēroga pasākumiem- esam kopā ar tūkstošiem dejotāju Daugavas stadionā, piedaloties Vispārējie Latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Iesaistāmies kultūras projektā Ķekavas pašvaldības sadraudzības pagastā Bordesholmā( Vācija). Rudens pusē dejojam „Bānīša 100-gades” svētku koncertā Stāmerienā.
2004. gadā dejojam horeogrāfes R. Spalvas autorkoncertā Ikšķiles estrādē un gatavojam programmu Starptautiskam deju festivālam Ungārijā. Savu dejotprasmi izdejojam V Vislatvijas vidējās paaudzes deju kolektīvu svētkos Gulbenē.
2005. gadā izdejojam savu pirmo jubileju- 5. dzimšanas dienu. Vasarā dejojam Smiltenē- horeogrāfes R. Spalvas autorkoncertā.
2006.gadā dejojam VI Vislatvijas vidējās paaudzes deju kolektīvu svētkos Bauskā, kā arī gatavojam koncertprogrammu dalībai Starptautiskam deju festivālam Slovākijā.
2007. gadā esam dejotāju pulkā Rīgas rajona Deju svētkos Ulbrokā. Kopā ar Ķekavas k/n deju kolektīvu „Sidrabaine” koncertējam skaistajā Itālijā.
2008. gads- kolektīva otrie Deju svētki Daugavas stadionā. Vasaras pilnbriedā kopā ar draugiem Baldones „Degsme” dejotājiem sniedzam koncertus Norvēģijā.
2009. gads- Rīgas rajona pēdējie Deju svētki „Vēlreiz vienā vainagā”.

2010.gads- kopā ar visiem Latvijas vidējās paaudzes dejotājiem dejojam VPDK svētkos Valmierā, Dāliņa stadionā.

2011.gads- atzīmējam kolektīva 10 jubileju un piedalāmies starptautiskā kultūras projektā VIA Ķekava gan tautas tērpu demonstrēšanā, gan sniedzot koncertus. Vidzemes dejotāju svētki Aizkrauklē.

  1. gads- pārstāvot Ķekavas novadu devāmies uz sadraudzības pilsētu Pleskavu, kur piedalījāmies Starptautiskajā deju festivālā.

2013.gads- atmiņā paliks ar dalību Vispārējie Latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

2014.gads- savu novadu pārstāvam piedalāmies kultūras programmas kuplināšanā Starptautiskajā izstādē Baltours -2014 Ķīpsalā.

  1. gads- ļoti bagāts ar dažādiem lieliem un nozīmīgiem pasākumiem- Vidējās paaudzes deju svētki Jelgavā, brauciens uz Prāgas kultūras dienām un gadu noslēdzot izdejojam savu 15.jubilejas koncertu.

2016.gads- Ceļojumu kāre rada atkarību, lai parādītu sevi un apskatītu citus, šoreiz dodamies uz festivālu Ungārijā.

2017.gads- Mums ir iespēja piedalīties Pierīgas dejotāju svētkos Olaines stadionā. Radām jaunas tradīcijas un aicinām ciemos visus Latvijas Saviešus uz I Vislatvijas Saviešu salidojumu. Mums ir gods piedalīties S.Štelfas piemiņas koncertā skaistajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas zālē. Vasarā devāmies uz festivālu saulainajā Melnkalnē.

  1. gads- 100 gades svētki. Bagāts ar daudz un dažādiem pasākumiem un būtiskākais ir iespēja piedalīties Vispārējos Latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

2019.gads- atzīmējot Latvijas 100 gadi esam nolēmuši doties tālākā ceļojumā uz Kanādu, Toronto, piedaloties Pasaules latviešu Dziesmu un deju svētkos.

2020.- ar lielu sparu un aizrautību gatavojāmies savam 20 gadu jubilejas koncertam, līdz mūs apciemoja nelūgts viesis COVID, pārvelkot svītru visām mūsu iecerēm.

2021.gads- gan dejojam, gan svinam virtuāli, dīvainākā sezona visā kolektīva vēsturē.

Gadu gaitā esam ieguvuši labus draugus daudzos Latvijas novados ar kuriem kopā dejojam, dodamies izbraukumos un esam priecīgi par katru tikšanās reizi.

Iesaistāmies dažādos kultūras projektos  aktīvi koncertējam novadā un Latvijā, kā arī esam  pārstāvējuši  Latviju citās zemēs- Vācija, Ungārijā, Slovākijā, Itālijā, Norvēģijā, Krievijā, Čehijā, Melnkalnē, Kanādā.